Máte zájem o učebnici v bezbariérové formě?

V první řadě nám napište konkrétně, co potřebujete. Na jedné straně neslibujeme zázraky a na druhé straně neházíme flintu do žita. Pokud se vám nechce pasivně čekat, aktivně se zapojte, pomůžeme vám.

Už se mi několikrát stalo, že mi volala maminka dítěte s dyslexií, že potřebují bezbariérovou učebnici angličtiny. Výborně, informace o nových možnostech se dostávají na veřejnost. Oceňuji odvahu a aktivitu těchto maminek, že zvedly telefon a zavolaly. Věřím, že se začne ozývat více rodičů i učitelů. Zavolat je možné v případě, že se chcete něco zeptat nebo slyšet někoho, kdo má pro vás pochopení. Důležité je však napsat e-mail. Co je psáno, to je dáno, to máme v ruce a o to se můžeme opřít.

Máme zájem o adaptaci učebnice do bezbariérové formy

Popis učebnice

Na trhu je velký výběr nejrůznějších učebnic angličtiny. To rodiče neřeší, pro každého je kamenem úrazu právě ta jediná, kterou musí jejich dítě právě teď zdolávat. Buď ji dostalo ve škole, nebo podle informace učitelky rodiče učebnici koupili a její název si pamatují matně nebo ho pustili z hlavy. Vezměte si prosím učebnici vašeho dítěte do ruky a přesně ji popište.

Název učebnice a díl:
Nakladatel:
Vydání:

Priority

Ne vždy je možné adaptovat hned celou učebnici do bezbariérové formy. Co je pro vás priorita číslo I. Například slovní zásoba, nebo úvodní články v každé lekci, nebo základní gramatické rutiny v každé lekci apod.

Naše priorita číslo I:

Důvody

Uvedení důvodů není povinné, ale je důležité. Učebnice budou adaptovat dobrovolníci a také budeme na adaptaci shánět peníze. Obecné důvody adaptace učebnic do bezbariérové formy jsou jasné. Je potřeba pro výuku zajistit zrakovou, sluchovou a významovou koordinaci. Konkrétní důvody jednotlivých děti ten obecný důvod upřesňují a dokreslují.

Co konkrétně dítěti dělá potíže?

Proč si myslíte, že mu bezbariérová učebnice pomůže?

Kontakty:
Jméno a příjmení zájemce:
Rodič / učitel
Adresa bydliště nebo školy:
E-mail:
Telefon:

Neslibujeme zázraky ani neházíme flintu do žita

Kdybychom měli kouzelný proutek, rádi bychom jím zamávali a vyčarovali bezbariérové učebnice pro všechny děti. Tak rychle a snadno to však nejde. Řešením ani není situaci neřešit vůbec. Má smysl adaptovat učebnice do bezbariérové formy a má smysl postupovat krok za krokem dopředu. Každý kousek, který dětem pomůže, je užitečný a důležitý. Každý proces, který zvládneme a zlepšíme, je užitečný a důležitý. Nechce se vám čekat na adaptaci právě té vaší učebnice? Můžete se aktivně zapojit, poradíme vám, jak na to. Napište nám na adresu ucebnice@adys.cz

Dagmar DYS-BABA Rýdlová
metodička občanského sdružení ADYS

Zpět na hlavní stránku


Přidat komentář

Email:
Text:
Jaký máme teď rok?

Napište aktuální číslo roku. Slouží jako ochrana proti robotům.