Proč se stát členem ADYS

Máme užitečné poslání, jasnou vizi, praktickou filosofii a slibné plány.

Pokud se chcete aktivně zapojit nebo jen prostě být s námi na jedné lodi, přihlaste se.

Poslání:

Pomáháme dětem s dyslexií při výuce angličtiny.

Vize:

  • Připravujeme výukové materiály v uchopitelnější formě.
  • Děláme filmové spoty pro inspiraci.
  • Sdružujeme lidí za účelem vzájemné pomoci a výměny zkušeností.

Filozofie:

  • Shůry nám nespadne.
  • Samo se neudělá.
  • Pomáhat si pomáhá.
  • Vítězové hledí více na cíle než na překážky.

Plány:

Na rok 2012 připravujeme první ročník splupráce škol, firem, rodin a dětských domovů na téma BAVÍME SE ČESKY I ANGLICKY.

Zpět na hlavní stránku

Pracovní sešity pro děti s dyslexií

Vážení učitelé a rodiče, připravili jsme pro děti s dyslexií dva pracovní sešity, které obsahují základy anglické gramatiky. Každý zájemce si může zdarma stáhnout verzi ve formátu „pdf“ a také využívat stejné učivo v online knihovně v psané a mluvené formě. Základní školy si mohou u nakladatele objednat i tištěnou verzi.

Celý článek

Rok programu JBB v tabletech a mobilech

Během roku jsme dostávali zpětnou vazbu od dětí a rodičů, jak jim tablety a mobily s novou aplikací pomáhají při výuce angličtiny.

Celý článek

Program JBB také pro tablety a mobily

Už nyní si můžete vyzkoušet testovací verzi programu Jazyky bez bariér pro tablety a mobily. Máte-li zájem o metodické a softwarové konzultace, navštivte mezinárodní výstavu inovací Inveto, která se koná v Praze od 6. do 8. června 2013.

Celý článek

Konference o dyslexii a talentu v USA

Ve dnech 19. – 21. 4. 2013 se naše dobrovolná manažerka Alena Krömerová zúčastnila mezinárodní konference v Connecticutu v USA na téma Dyslexie a talent. Konferenci zorganizoval manželský pár Brock a Fernette Eide ve spolupráci s nadací Emily Hall Tremaine. Účastnili se jí převážné Američané, několik málo Britů a Alena tak byla jediným zástupcem neanglicky hovořící země. Tuto skutečnost všichni účastníci velmi ocenili a přinesla zaslouženou pozornost činnosti našeho občanského sdružení ADYS. Alena o konferenci napsala krátký článek.

Celý článek